04_Požár nízké budovy - Plánice

02.03.2024 23:07

Dne 2. 3. vyjela jednotka SDH Plánice na příkaz KOPIS s CAS 15 Renault, CAS 30 Tatra 815 a DA Mercedes k nahlášenému požáru rodinného domu v obci Plánice. Po
příjezdu na místo události byl proveden průzkum, který potvrdil požár garáže/dílny v plném rozsahu. Členové jednotky ihned zahájili hasební práce za pomoci jednoho vysokotlakého proudu a jednoho C proudu. Následně byl u objektu odpojen el. proud a byl vytvořen druhý C proud jako záloha. Jelikož bylo riziko, že se požár může rozšířit do další části rodinného domu, provedli členové vstup do horní části objektu, kde za pomoci vysokotlakého proudu prováděli ochlazování. Po příjezdu jednotky CHS Klatovy bylo místo události předáno veliteli CHS Klatovy. Následně se použitím přetlakového ventilátoru nechal objekt odvětrat a bylo provedeno dohašení. Zásah probíhal po celou dobu v dýchací technice. Naše druhé družstvo s DA Mercedes mezi tím zřídilo u požární nádrže Hájovka čerpací stanoviště pro doplňování cisteren. Po následné lokalizaci však bylo stanoviště zrušeno, s ohledem na dostatečné množství vody na místě události. Po následném prolití požářiště a závěrečné kontrole bylo místo události předáno majiteli a jednotky se na pokyn velitele zásahu vrátily zpět na základnu. @RK

Více zde: https://www.sdhplanice.cz/products/04-pozar-nizke-budovy-planice-2-3-2024/

 

Zpět

Vyhledávání

Jaroslav Hanzlík © 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode