08_Požár nízké budovy - Újezd u Plánice

31.05.2024 19:13

Dne 31. 5. vyjela jednotka SDH Plánice na příkaz KOPIS s CAS 30 Tatra 815, CAS 15 Renault a DA Mercedes k nahlášenému požáru nízké budovy do obce Újezd u Plánice. Již při jízdě na místo zásahu bylo jednotce upřesněno, že se jedná o požár celé chaty a částečně přilehlého lesa. Po příjezdu na místo události a následném průzkumu, bylo zjištěno, že se jedná o požár chaty v plném rozsahu, který se následně rozšířil na přilehlý les. Jelikož se jednalo o složitě přístupný terén, který byl velice podmáčen, bylo potřeba dopravit vedení na větší vzdálenost. Členové jednotky z prvního vozu vytvořili dopravní vedení s rozdělovačem a následně dva útočné proudy C. Po příjezdu jednotky CHS Klatovy bylo místo události předáno veliteli CHS Klatovy. Po lokalizaci požáru byly započaty rozebírací a dohašovací práce, včetně průzkumu, zdali se uvnitř nenachází nějaká osoba. Bylo provedeno stržení krovu a průzkumem zjištěno, že se v místě žádná osoba nenachází. Po následné likvidaci byla naše jednotka určena jako hlídka na místě události. Zhruba po hodině, následném prolití požářiště a závěrečné kontrole bylo místo zásahu předáno PČR a jednotka se vrátila zpět na základnu. @RK

Zpět

Vyhledávání

Jaroslav Hanzlík © 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode