11_Technická pomoc, čerpání vody - Plánice

02.06.2024 20:03

Dne 2. 6. 2024 vyjela jednotka SDH Plánice na příkaz KOPIS s CAS 15 Renault, DA Mercedes a OA Škoda Octavia k čerpání vody do obce Plánice. Po příjezdu na místo události a následném průzkumu, bylo zjištěno, že po bleskové bouři a vydatném dešti přitéká voda z okolních polí, která zaplavila zahradu a hrozí zaplavením rodinného domu. Členové jednotky provedli odčerpání laguny pomocí motorového plovoucího čerpadla. Druhé družstvo mezi tím postavilo okolo domu protipovodňovou hráz z pytlů, aby případná voda byla odkloněna a neohrozila rodinný dům. Mezi tím se na místo dostavila jednotka CHS Klatovy, která pomáhala s odčerpáním laguny. Členové jednotky dále provedli odklizení naplavené zeminy, štěrku a větví z komunikace. Na úklid komunikace byl využit traktor města Plánice. Na místo zásahu se dostavila správa a údržba silnic, pro případ pomoci s úklidem nebo označení nebezpečného úseku dopravními značkami. Po následné kontrole se jednotka vrátila zpět na základnu. @RK

Zpět

Vyhledávání

Jaroslav Hanzlík © 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode