13_Požár, nízké budovy - Hnačov

14.06.2024 04:10

Dne 14. 6. 2024 vyjela jednotka SDH Plánice na příkaz KOPIS s CAS 15 Renault, CAS 30 Tatra 815 a DA Mercedes k nahlášenému požáru nízké budovy do obce Hnačov. Naše jednotka byla povolána na místo události jako posilová z důvodu změny typu ohlášené události. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár chaty v plánem rozsahu a částečně okolního travního porostu a vzrostlých stromů. Na místě zásahu již zasahovala jednotka SDH Nalžovské Hory a CHS Klatovy, která požár hasila dvěma C proudy. Naši členové prvního družstva vytvořili na stávající dopravní vedení s rozdělovačem třetí útočný proud C a pomáhali s hasebními pracemi. Mezi tím druhé družstvo provádělo kyvadlově s CAS 30 Tatra dálkovou dopravu vody z blízkého rybníka, kde bylo vytvořeno čerpací stanoviště jednotkou SDH Zavlekov. Po lokalizaci požáru bylo provedeno stržení části střechy, včetně dřevěné části chaty a dohašování skrytých ohnisek. Po následné likvidaci došlo k redukci sil a prostředků na místě události a naše jednotka byla určena společně s PČR jako hlídka na místě události. Členové tedy utvořili vlastní jeden C proud na dohašovací práce a čekali na příjezd vyšetřovatele a kriminální policie. Po nafocení, odebrání potřebných vzorků a vyšetření události, došlo ke sbalení věcných prostředků a naše jednotka se následně vrátila zpět na základnu. Během celého dne bylo pro zasahující hasiče zajištěno občerstvení a nápoje, které poskytl starosta obce Hnačov a starosta obce Plánice. @RK

Zpět

Vyhledávání

Jaroslav Hanzlík © 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode