Rekonstrukce CAS 32 Tatra

21.07.2022 12:00

Tatra 815 PR2 6×6 CAS 30/8200/800 – S2R

Rekonstrukce Tatra 815 PR2 6×6 CAS 30/8200/800 – S2R  r.2021/2022

Cesta k rekonstrukci naší cisterny nebyla nijak jednoduchá a jelikož pořízení nové cisternové stříkačky se v dnešní době rovná nemalému zázraku a finančně nákladné záležitosti, jsme velice rádi za kompletní rekonstrukci naší „staré“ Tatry.

Vše začalo v květnu 2021, kdy nám byla schválena dotace na rekonstrukci Tatry. A poté začal ten správný kolotoč. Telefonování, jednání, ježdění, vymýšlení a v neposlední řadě sestavení technických podmínek pro rekonstrukci naší cisterny. V říjnu téhož roku bylo rozhodnuto, výběrové řízení pro rekonstrukci vyhrála firma KOBIT-THZ. Celková cena vozidla činila 5 499 450,- Kč, četně DPH. Což je stále o 3,5 mil. méně než pořízení nové cisterny. Na rekonstrukci nám přispěla Česká kancelář pojistitelů z Fondu zábrany škod a Plzeňský kraj.Více zde: https://www.sdhplanice.cz/products/tatra-815

Rekonstrukce Tatra 815 PR2 6×6 CAS 30/8200/800 – S2R.

Cesta k rekonstrukci naší cisterny nebyla nijak jednoduchá a jelikož pořízení nové cisternové stříkačky se v dnešní době rovná nemalému zázraku a finančně nákladné záležitosti, jsme velice rádi za kompletní rekonstrukci naší „staré“ Tatry.

Vše začalo v květnu 2021, kdy nám byla schválena dotace na rekonstrukci Tatry. A poté začal ten správný kolotoč. Telefonování, jednání, ježdění, vymýšlení a v neposlední řadě sestavení technických podmínek pro rekonstrukci naší cisterny. V říjnu téhož roku bylo rozhodnuto, výběrové řízení pro rekonstrukci vyhrála firma KOBIT-THZ. Celková cena vozidla činila 5 499 450,- Kč, četně DPH. Což je stále o 3,5 mil. méně než pořízení nové cisterny. Na rekonstrukci nám přispěla Česká kancelář pojistitelů z Fondu zábrany škod a Plzeňský kraj.

Teď už nic nebránilo tomu Tatru poslat do světa a jen čekat, až se nám opět vrátí.

Vrátila se… A to nyní v červenci roku 2022, kdy jsme ji přivítali na hasičské zbrojnici v Plánici. Po předání vozidla a samotné kontrole proběhlo zaškolení strojníků a velitelů na cvičišti Hájovka. Zde se vyzkoušely všechny funkce a ovládání vozidla.

Pokračování článku včetně fotogalerie k dispozici >>ZDE<<

Zpět

Vyhledávání

Jaroslav Hanzlík © 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode